Technická univerzita vo Zvolene

Skoč na obsah
vyhľadávanie
Aktuality a oznamy

3. ročník projektu Sokratov inštitút

17.03.2015

Ako komunikovať s médiami? Ako viesť diskusiu a riešiť konflikty? Čo hrozí, ak meriame úspešnosť krajiny len podľa ziskov? Môže pomoc tzv. rozvojovým krajinám aj ubližovať? Ako to dnes vyzerá v Tichej a Kôprovej? Aj na mnohé ďalšie otázky budeme spolu s Vami hľadať odpovede už v 3. ročníku projektu Sokratov inštitút. Podrobnosti po kliknutí na nadpis.

Risk assessment and management, ecological exposure science

13.03.2015

V utorok 17. 3. v čase od 9:00 do 12:00 navštívi našu fakultu Dr. Andrew Gillespie z US Environmental Protection Agency. Jeho návšteva bude spojená s pracovným stretnutím, ktoré sa bude konať od 9:00 hod. v zasadacej miestnosti FEE (E/214) a v rámci ktorého Dr. Gillespie vystúpi s prednáškou na tému "Risk assessment and management, ecological exposure science". Záujemcovia z radov zamestnancov, doktorandov a študentov sú vítaní počas celého predpoludňajšieho bloku, ktorý bude pozostávať z krátkej prezentácie FEE a jej aktivít, avizovanej prednášky Dr. Gillespieho a následnej diskusie.

Dve zaujímavé podujatia na univerzite

23.02.2015

V stredu 25. 2. sa na našej univerzite budú konať dve zaujímavé podujatia, bezprostredne súvisiace so zameraním našej fakulty.
Najprv sa v čase od 9:00 cca do 12:30 hod. v posluchárni B3 (PD1) uskutočnia Prezentačné dni podnikov, na ktorých v plánovanom čase 11:55 až 12:10 vyštúpi náš úspešný absolvent Ing. Branislav Máša, vedúci oddelenia Ekotechniky vo firme HES - COMGEO, spol. s.r.o. Jeho prezentácia má názov „Environmentálny inžinier – žiadaná profesia na trhu práce (predpoklady úspechu a očakávania praxe)“.
V popoludňajších hodinách navštívi našu univerzitu minister životného prostredia SR Ing. Peter Žiga, PhD. V posluchárni B8 (PL1) sa o 13:30 hod. uskutoční jeho prednáška na tému "Hospodársky rast a kvalita životného prostredia na Slovensku", po ktorej bude nasledovať diskusia so zamestnancami a študentmi TU.

Technická univerzita sa stala členom GUPES

17.02.2015

Technická univerzita vo Zvolene v januári 2015 získala partnerstvo v organizácii GUPES – Global Universities Partnership on Environment and Sustainability, ktorá pracuje pod "United Nations Environment Programme" (UNEP). Koordinátorkou za TU je Ing. Martina Slámová, PhD. z FEE, viac o partnerstve po kliknutí.

Odborný seminár Zhodnocovanie odpadov

12.02.2015

Katedra environmentálneho inžinierstva Fakulty ekológie a environmentalistiky vás dňa 25. februára 2015 (prednášková miestnosť B1 o 14.50 hod.) pozýva na odborný seminár Zhodnocovanie odpadov. Pozvánka po klinutí na nadpis.

Ponuka novej literatury v predajni VTU

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 29. Marca 2015.
Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 52068