Karentované časopisy

Header

Karentované časopisy


  KARENTOVANÝ ČASOPIS - DEFINÍCIA

Karentovaný časopis je vedecký časopis registrovaný a spracovávaný službou Current Contents a vyhľadateľný v niektorej zo 7 tematických sérií Current Conternts Connect, ktoré sú dostupné v rámci portálu Web of Knowledge, spoločnosti Thomson Reuters (Smernica MŠ SR č. 13/2008-R).

Karentovaný časopis je teda zaužívané označenie pre vedecké časopisy, ktoré sú registrované a spracovávané službou Current Contents Connect. Current Contents od roku 1958 vydáva Institute for Scientific Information (ISI, USA). Vedecké časopisy spracovávané v Current Contents možno právom považovať za významné v danom odbore, pretože pred zaregistrovaním v Current Contents prechádzajú prísnym výberom odborníkov ISI a musia spĺňať stanovené kritériá.

 
 VYHĽADÁVANIE KARENTOVANÝCH ČASOPISOV

  Ak chcete zistiť, či je nejaký časopis karentovaný, kliknite na:


SLOVENSKÉ VEDECKÉ ČASOPIS V CCC, WoS, SCOPUS

Ak chcete zistiť informácie o slovenských vedeckých časopisoch, ich zaradení do databáz Current Contents Connect, Web of Science alebo SCOPUS, prípadne hľadáte informácie o možnostiach zaradenia časopisov do týchto databáz, kliknite na nižšie uvedenú linku:

 


Skoč na navigáciu

Online katalóg

Otváracie hodiny

Aktuality

Informačný deň k Európskemu dohovoru o krajine 2017

SAŽP, FEE TU a SLDK Vás pozývajú na Informačný deň k Európskemu dohovoru o krajine 2017, ktorý sa uskutoční dňa 23. marca 2017 o 9,30 hod...

Výstava fotografií Človek a huby

LF, FEE a SLDK pri TU vo Zvolene Vás srdečne pozývajú na výstavu Človek a huby, ktorá sa bude konať v priestoroch SLDK od 17.2. - 31.3.2017. Tešíme sa na Vašu účasť!

Pozor na predátorské publikovanie

SLDK na svojich stránkach zverejnila aktuálne informácie o praktikách predátorských vydavateľov...

Webináre spoločnosti Clarivate Analytics

Spoločnosť Clarivate Analytics Vám ponúka webináre k databázam Web of Science, Journal Citation Reports a Essential Science Indicators...

Jesenná súťaž Engineering Academic Challenge

Jesenná súťaž Engineering Academic Challenge začína 10. októbra 2016...