Rokovanie Rady solidarity a rozvoja SR na Úrade vlády SR

Prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Technickej univerzity vo Zvolene prof. Ing. Rudolf Kropil, CSc. sa vo štvrtok 29. júna 2017 zúčastnil rokovania Rady solidarity a rozvoja SR na Úrade vlády SR v Bratislave pod vedením predsedu vlády SR Roberta Fica.

Rokovanie Rady solidarity a rozvoja SR sa zaoberalo problematikou sociálnej dimenzie ďalšej európskej integrácie a jej možného prehĺbenia v podobe vytvorenia užšieho jadra EÚ. Ďalšou významnou témou rokovania bolo riešenie nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily na Slovensku a tiež s tým súvisiaca téma vzdelávania.

„Je silná spoločenská požiadavka, že štát musí podstatne aktívnejšie vstúpiť do plánovania, pokiaľ ide o odborné školstvo, a cez finančné nástroje musíme vstúpiť aj do vysokých škôl z hľadiska organizovania života,“ konštatoval po rokovaní rady premiér Robert Fico a oznámil, že o konkrétnych návrhoch a riešeniach budú členovia Rady solidarity a rozvoja diskutovať už na jeseň tohto roku.

„Na Slovensku je 35 vysokých škôl, z toho 17 univerzít. Som presvedčený, že minimálne 10 – 12 univerzít je veľmi kvalitných. Na každej vysokej škole sa však nájdu študijné odbory, v ktorých vychovávame absolventov v takom počte, ktorý presahuje potreby Slovenska. Musíme nastaviť finančné mechanizmy, ktoré určia prioritné oblasti vzdelávania pre Slovenskú republiku.“ konštatoval prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Technickej univerzity vo Zvolene prof. Ing. Rudolf Kropil, CSc.

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 19. Septembra 2017.
Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57585