Vešanie buly lesníckej 2013

Vešanie lesníckej buly 2013

V utorok 26.11.2013 o 19. hodine sa vo vestibule vysokoškolského internátu Ľudovíta Štúra (starý internát) uskutočnilo slávnostné vešanie buly, ktoré už dlhoročne patrí medzi lesnícke tradície na Technickej univerzite vo Zvolene. Tento starý horársky zákon sa koná v zimnom semestri na Lesníckej fakulte, kedy študenti štvrtého ročníka vykupujú lesnícku bulu od kolegov piatakov. Je to udalosť, pri ktorej prváci súhlasia a zároveň sľubujú, že tento zákon budú dodržiavať.
Lesnícka bula bola slávnostne odhalená, prečítaná a pokrstená dávkou šampanského. Počas večera nás sprevádzali trubači, ktorí svojím trúbením zahájili a ukončili túto udalosť, ako aj folklórny súbor Poľana, s ktorým sme si zaspievali už dobre známu lesnícku hymnu. Lesnícka bula sa podľa tradícii strážila až do skorého rána, čím študenti potvrdili, že im tradície nie sú úplne ľahostajné.
Chcem sa preto poďakovať pánovi dekanovi Lesníckej fakulty prof. Dr. Ing. Viliamovi Pichlerovi, pani prodekanke prof. Ing. Valérii Messingerovej, CSc. a pánovi prodekanovi doc. Ing. Jaroslavovi Kmeťovi, PhD., za ich účasť ako aj podporu pri organizovaní takýchto akcií. Poďakovanie patrí taktiež študentom prvého a štvrtého ročníka Lesníckej fakulty, ale aj všetkým zúčastneným.

Bc. Viera Ondrejová, študentka 4. ročníka LF

 

 

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Streda, 23. Augusta 2017.
Meniny má Filip, zajtra Bartolomej.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb


Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57433