Delegácia tvorivých pracovníkov LF si uctila pamiatku Bena Guriona


Domov > Organizačná štruktúra > Lesnícka fakulta > Aktuality a oznamy > Delegácia tvorivých pracovníkov LF si uctila pamiatku Bena Guriona

Tvoriví pracovníci Lesníckej fakulty ukončili svoj pobyt na ARO

Tvoriví pracovníci Lesníckej fakulty ukončili svoj 8-dňový pobyt na Agricultural Research Organisation (ARO, Volcani Center, Beit Dagan) prednáškami na Zuckerbergovom inštitúte hydrologického výskumu. Inštitút je súčasťou Jacob Blaustein University, Bersheeva a nachádza sa v Negevskej púšti, v kibuci Sde Boqer. Slovenskí odborníci tu svojich hostiteľov požiadali aj o možnosť uskutočniť návštevu hrobu prvého premiéra štátu Izrael Davida Ben Guriona. Izraelská strana tejto žiadosti s potešením vyhovela. Ide už o druhú návštevu Slovákov z Lesníckej fakulty na tomto pamätnom mieste v priebehu niekoľkých rokov. Zaujímavosťou je, že v kibuci Sde Boqer sa na druhý deň po návšteve slovenskej delegácie uskutočnilo zasadnutie izraelskej vlády, vzhľadom na význam tohto miesta v dejinách štátu. Posolstvom Davida Ben Guriona pre súčasnosť môže byť, že po ukončení politickej kariéry sa so svojou manželkou utiahol do miestneho kibucu a zúčastňoval sa ako radový člen komunity na jej každodennom živote, vrátane práce na zavlažovaných poliach. Cesta do štátu Izrael sa uskutočnila v rámci projektu spolufinancovaného zo Štrukturálnych fondov EÚ „Zvýšenie kapacity ľudských zdrojov pre transfer poznatkov výskumu a vývoja o produkcii a spracovaní biomasy do praxe,“ manažérom ktorého je prof. V. Pichler, dekan LF, ktorý sa tohto podujatia zúčastňuje v úlohe vedúceho prípadovej štúdie.

 

 Pred Zuckerbergovým vodným inštitútom, ktorý je súčasťou Jacob Blaustein University 

 S riaditeľom Inštitútu hydrológie, pôdohospodárstva a environmentálnych vied JBU Dr. Menachemom Ben Hurom (tretí sprava) 

 Výklad pod neúprosným slnkom Negevskej púšte

 

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Streda, 23. Augusta 2017.
Meniny má Filip, zajtra Bartolomej.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb


Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57433