6. ročník Študentskej súťaže v poľovníckom trúbení a vábení jeleňov Kostelec nad Černými lesy

Študenti Technickej univerzity, lesníckej fakulty sa zúčastnili v dňoch 27.3.2015 až 28.3.2015 na Študentskej súťaži v poľovníckom trúbení a vábení jeleňov v malebnom mestečku Kostelec nad Černými lesy neďaleko Prahy.

Súťaž sa konala po záštitou Študentského záujmového spolku Fakulty lesníckej a drevárskej, ČZU Praha. Krásna atmosféra Kosteleckého zámku dodávala súťaži ten správny nádych. Zúčastnili sa jej študenti zo všetkých stredných lesníckych a vysokých škôl v Česku a taktiež zo všetkých stredných lesníckych škôl a vysokej školy na Slovensku. Aj naša univerzita mala na súťaži bohaté zastúpenie, študentmi TU boli obsadené všetky kategórie. Súťažilo sa v kategóriách sólisti na lesnice, sólisti na poľovnícke rohy, súbory, vábič začiatočník, vábič pokročilý.

V kategórii súbory bola Technická univerzita zastúpená súborom Zvolenský dixilent v zložení Tomáš Burzala, Veronika Lehotská, Ivana Bučková, Oskár Takács a Valentín Priehoda, ktorý z prvého kola postúpil do finále súťaže medzi najlepších 5 súborov. V konečnom hodnotení sa súbor celkovo umiestnil na štvrtom mieste so stratou 3 bodov na tretie miesto. Kategória poľovnícke rohy bola obsadená dvomi študentmi TU Zvolen. Ivana Bučková po postupe do finále sa v konečnom poradí umiestnila na treťom mieste a Valentín Priehoda na druhom mieste so stratou jedného bodu na prvé miesto. V kategórii sólisti na lesnice obsadil po postupe do finále súťaže Tomáš Burzala piate miesto.

V súťaži vábičov mala Technická univerzita taktiež zastúpenie. V kategórii vábič začiatočník obsadil tretie miesto Daniel Demeter  so stratou jedného bodu na druhú priečku. Kategória vábič pokročilý mala tiež zastúpenie študentov Technickej univerzity. V celkovom hodnotení sa umiestnil Jaroslav Mlynárik na piatom mieste so stratou jedného bodu na tretiu priečku a Ľubomír Olexa na trinástom mieste.

Na akte odovzdávania cien pre víťazov, bola odovzdaná zástupcom Trubačského krúžku Tomášovi Burzalovi a Veronike Lehotskej ,,Predávacia listina,, na organizáciu Študentskej súťaže v poľovníckom trúbení a vábení jeleňov na rok 2016 ktorá sa má konať vo Zvolene.


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Streda, 23. Augusta 2017.
Meniny má Filip, zajtra Bartolomej.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb


Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57433