Vymeň BAR za BARiny

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore spoločnosti Telefónica Slovensko a v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v rámci programu Think Big.

Vymeň BAR za BARiny

Projekt je realizovaný študentmi Fakulty ekológie a environmentalistiky vo Zvolene z vlastnej iniciatívy, kedy sa v novembri minulého roku (2011) rozhodli zmeniť prostredie okolia internátu Bariny.

Foto 1: na Plánovacom stretnutí sa študenti dozvedeli o situácii riešeného územia a jeho bezprostredného, ale aj širšieho okolia z pozície univerzity a mesta

 

„Vypracovali sme projekt a zapojili sa do grantovej výzvy O2 Think Big - dnes Férová nadácia (link). V apríli tohto roku sa tieto projekty vyhodnocovali a náš projekt bol medzi 54 vybranými z 380 podaných žiadostí z celého Slovenska!“, hovorí Bc. Veronika Mizeríková (člen študentskej skupiny EKOCENTRUM). Cieľom je vytvoriť priestor, kde budú môcť študenti robiť voľnočasové aktivity ako malé kultúrne akcie, pikniky, výučba v exteriéri alebo len príjemne trávenie voľného času. Takto sa z miesta odstránia mentálne a fyzické bariéry, pričom sa premení na atraktívnu a živú plochu.

Foto 2: na stretnutí prebiehala diskusia formou Openspace, kde sa diskutovali pozitíva a negatíva riešeného priestoru

 

Očakávaným prínosom by okrem spomínaného cieľa mohla byť aj spolupráca študentov rôznych fakúlt pri realizácii projektu. Zároveň by úspešná realizácia projektu mohla byť impulzom pre pokračovanie tvorby univerzitného areálu do budúcnosti. Postup pri realizácii projektu: plánovacie stretnutie: uskutočnené 30. mája 2012 vypracovanie projektovej dokumentácie: v priebehu júna 2012 realizácia navrhnutých úprav: september 2012 – marec 2013. Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore spoločnosti Telefónica Slovensko a v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v rámci programu Think Big.

Foto 3: výsledkom stretnutia boli návrhy študentov vytvorené priamo v areály Barín

 

Postup pri realizácii projektu:

  • plánovacie stretnutie: uskutočnené 30. mája 2012
  • vypracovanie projektovej dokumentácie: v priebehu júna 2012
  • realizácia navrhnutých úprav: september 2012 - marec 2013

Spracovala: Ing. Katarína Zrníková


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Streda, 23. Augusta 2017.
Meniny má Filip, zajtra Bartolomej.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57430