Aktuality a oznamy

Header

SCHWEIGHOFER PRIZE 2017

12.07.2017

Vo Viedni sa v dňoch 19. - 20. júna 2017 konal workshop, ktorý bol zameraný na spojenie vedy a praxe v odbore drevárstvo. Táto udalosť spojila 47 účastníkov z 23 krajín sveta, ktorí rokovali v piatich sekciách zameraných na aktuálne trendy v drevárskom priemysle spojené s konfrontáciou možného smerovania drevárstva do budúcna. Súčasťou tohto kolektívu bola aj Ing. Tatiana Vilkovská, doktorandka Katedry mechanickej technológie dreva DF. Vrcholnou udalosťou bol 8. ročník odovzdávania ceny, ktorá je známa pod názvom ,,Schweighofer prize“ vo Vienna City Hall, ktorého sa zúčastnil aj dekan Drevárskej fakulty prof. Ing. Ján Sedliačik, PhD.
foto: Marie Zukal, prevzaté z www.schweighofer-prize.org/award_presentations/

Smútočné oznámenie

03.07.2017

Vo veku nedožitých 80-tych narodenín nás opustil významný kolega a spolupracovník Drevárskej fakulty rakúsky architekt a dizajnér Dipl. Mag. Art., Dipl. Innenarch. Wolfgang Haipl Dr.h.c.

Ocenenia Slovenskej komory stavebných inžinierov

29.06.2017

Slovenská komora stavebných inžinierov ocenila dvoch absolventov študijného programu drevené stavby „Cenou predsedu Slovenskej komory stavených inžinierov za vynikajúce študijné výsledky“ a „Cenou predsedu výboru regionálneho združenia Slovenskej komory stavených inžinierov za najlepšiu diplomovú prácu“. Ocenenia odovzdali predstavitelia SKSI Ing. Miloš Hudoba, PhD. a Ing. Marián Böhmer, PhD. na slávnostnej promócii absolventov 26.6.2017 Ing. Angelike Magpálovej a Ing. Michalovi Havelkovi. Oceneným srdečne blahoželáme a veríme, že aj takáto forma motivácie prispeje k zvyšovaniu kvality diplomových prác a odbornej prípravy.

Naša dizajnérka účastníčkou diplomaticko-podnikateľskej misie prezidenta SR v Chorvátsku

26.06.2017

V dňoch 20.- 21.júna 2017 sa pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky p. Andreja Kisku konala diplomaticko-podnikateľská misia v Chorvátskej republike. Ing. Zuzana Tončíková, ArtD. z Katedry dizajnu nábytku a interiéru bola pozvaná na rokovania prezentovať projekt spoločnosti B4D - Biocultivator na chorvátsko-slovenskom inovačnom fóre, ktoré sa konalo v meste Záhreb na pôde Chorvátskej hospodárskej komory za prítomnosti chorvátskej prezidentky p. Kolindy Grabar-Kitarović. Súčasťou misie bola aj návšteva spojená s rokovaniami o inováciách a spolupráci na univerzitách v Záhrebe a Splite.

Študentská súťaž Stavby s vôňou dreva 2017

Nadácia drevo pre život organizuje 5. ročník študentskej súťaže Stavby s vôňou dreva 2017.

Strana: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12] 

Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 25. Júla 2017.
Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57318