Aktuality

 

Tradičné stretnutie školských lesníckych podnikov

V dňoch 22. – 24. júna 2015 sa  zástupcovia Vysokoškolského lesníckeho podniku TU vo Zvolene pod vedením riaditeľa VšLP Ing. Ľubomíra Ivana, PhD., zúčastnili tradičného  - v poradí už 7. medzinárodného stretnutia zástupcov vysokoškolských lesníckych podnikov z Poľska, Česka a Slovenska. Stretnutia sa konajú raz ročne, striedavo v sídle jedného z podnikov. Tento rok stretnutie organizoval Leśny zakład doświadczalny w Krynicy pri Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie.
Stretnutia sa zúčastnili okrem domáceho družstva aj delegácie  z Leśneho zakładu doświadczalneho w Murowanej Goślinie, z Leśneho zakładu doświadczalneho w Siemianiciach pri Uniwersytet przyrodniczy w Poznaniu, z Leśneho zakładu doświadczalneho w Rogowie pri Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zo Školního lesního podniku Kostelec nad Černými lesy pri Českej zemědělskej univerzite v Prahe a zo Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny pri Mendelovej univerzite v Brne.
Päť až deväťčlenné delegácie viedli riaditelia a námestníci podnikov. V úvode stretnutia prebehlo krátke predstavenie jednotlivých podnikov a ich tímov.  Programom stretnutia, okrem výmeny skúseností a zámerov rozvoja spolupráce, boli aj exkurzie na jednotlivých pracoviskách Leśnego zakładu doświadczalnego w Krynicy a návštevy miestnych zaujímavostí. Na záver druhého dňa prebehla tradičná súťaž školských lesných podnikov o putovný pohár. Tento rok to bolo trošku viac adrenalínové. Pohár už po tretí krát za sebou skončil v rukách zástupcov z Kostelca nad Černými lesy. Náš tím obsadil pekné tretie miesto. Atmosféru podujatia si môžete priblížiť na priložených fotografiách.

 

 

 

 

  Športový deň na Kráľovej

Vedenie Vysokoškolského lesníckeho podniku a Základná organizácia Odborového zväzu pri Vysokoškolskom lesníckom podniku (VšLP) zorganizovali dňa 29. mája 2015 v nádhernom prostredí Javoria spoločensko-športové podujatie pre všetkých zamestnancov VšLP.

Podujatie oficiálne otvoril riaditeľ VšLP Ing. Ľubomír Ivan, PhD. so slovami, že by bol rád, keby sa z tohto podujatia stala tradícia. Podujatie sa konalo v krásnom prostredí Lunterovho ranča v rekreačnej oblasti Kráľová, 10 kilometrov od Zvolena. Už minulý rok sa v priestoroch tohto ranča uskutočnilo stretnutie viacerých vysokoškolských lesníckych podnikov, a to inšpirovalo predsedníčku odborovej organizácie VšLP Annu Žlnkovú k tomu, aby zorganizovali podobné podujatie pre všetkých ich zamestnancov. Za slnečného počasia si približne dve tretiny všetkých zamestnancov VšLP mohli vyskúšať viaceré športové disciplíny. Dobrú mušku si mohli otestovať pri streľbe zo vzduchovky alebo streľbe z luku. Hod polenom do diaľky zaujal najmä silných pánov. Zaujímavou disciplínou bol hod podkovou na cieľ, ktorý si vyžadoval veľkú presnosť. Medzi ďalšie zaujímavé disciplíny, ktoré si mohli účastníci vyskúšať bolo pílenie dreva alebo plieskanie korbáčom. Na stupne víťazov sa postavili: Matej Priadka 3. miesto, Martin Dúbravský 2. miesto a celkovým víťazom sa stal Peter Refka.

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Streda, 20. Septembra 2017.
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57588