Dňa 11. – 12. septembra 2014 sa na pôde Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnil III.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tietieho veku.
Centrum ďalšieho vzdelávania v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TU vo Zvolene zorganizovali už tretí ročník športovej olympiády pre študentov nielen zo Slovenska. Tento rok sa ku Slovákom pridalo aj 20 Poliakov (UTV Lubsko), 20 Čechov (Praha, Olomouc, Bruntál) a 12 Maďarov (Magyarnándor).


Prvý deň seniori súťažili v týchto disciplínach: stolný tenis, streľba zo vzduchovky, lukostreľba, kop na bránu, kriket, hod na kôš. Celkovo najlepšia olympionička bola Oľga Hradecká a najlepší olypionik Branislav Slovák. Druhý deň mali výstup na Pustý hrad nad Zvolenom.

 

„Som veľmi rád, že môžeme pokračovať v úspešnom projekte a umožniť seniorom okrem vzdelávania aj športové vyžitie. Je nádherný pocit, keď sa nám podarilo túto myšlienku posunúť aj za hranice Slovenska. Tento rok k Slovákom a Čechom pribudli Poliaci a Maďari z UTV. Chceli by sme aby sa z nášho podujatia stala tradícia a verím, že sa každoročne budeme v organizácii zlepšovať. “. – Ing. Erik Selecký, PhD. – vedúci Centra ďalšieho vzdelávania Technickej univerzity vo Zvolene.

 


Skoč na navigáciu

CENTRUM ĎALŠIEHO VZDELAVÁNIA


Dnes

Dnes je Streda, 20. Septembra 2017.
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Anketa

Anketa - Aké ďalšie predpoklady uprednostňujete pri lektorovi? (sú v abecednom poradí) Anketa trvá do 31.12.2017.

Celkový počet hlasujúcich: 90