Športová olympiáda 2013, ktorá bola učená pre študentov Univerzít tretieho veku na Slovensku a tiež Českej republike bola fantastická!
Organizátori by veľmi pekne chceli poďakovať našim študentom, spoluorganizátorovi Ústavu telesnej výchovy a športu na Technickej univerzite, Pink Harmony Zvolen, Zuzana Niščáková - Tanečná škola a všetkým ostatným účinkujúcim a dobrovoľníkom.
Prežili sme krásne 2 dni plné športu a kultúry.
Veríme, že sa stretneme takto o rok!

 

Pri tejto príležitosti sme vydali aj tlačovú správu:
Slovensko – Česká športová olympiáda pre študentov Univerzít tretieho veku
Dňa 12. – 13. septembra 2013 sa v priestoroch Technickej univerzity uskutočnila Slovensko – Česká športová olympiáda pre študentov univerzít tretieho veku. Druhého ročníka sa zúčastnilo celkovo 60 seniorov z celého Slovenska a Českej republiky. Okrem domácich študentov UTV sme mali študentov z Prahy, zo Zlína, z Bratislavy, z Považskej Bystrice.
Počas dvoch dní seniori – športovci súťažili v dvoch olympijských športoch – stolný tenis a streľba. Ďalšia súťaž bola o najúspešnejšieho športovca, ktorá pozostávala z rôznych disciplín (šípky, petanque, záhradný kroket, kop na bránku, streľba na bránku, hod na cieľ). Počas dňa si mali možnosť seniori nesúťažne zacvičiť na fit loptách, na overbaloch ako aj vyskúšať špeciálne cvičenia zamerané na chrbát. Večer sme seniorom pripravili bohatý kultúrno – športový program.
Najúspešnejší olympionik bol Ološtiak Marian (nar. 1950) a olympionička Chabanová Mária (nar. 1943).
„Som veľmi rád, že sa nám podaril splniť sen a prilákali sme do našich priestorov Technickej univerzity vo Zvolene, nielen seniorov zo Slovenska ale aj z Českej republiky. Okrem športových súťaží mali možnosť seniori sa zúčastniť krásneho kultúrneho programu a v piatok vystúpiť na Pustý Hrad nad Zvolenom. Verím že budúci ročník bude na účasť ešte bohatší. Veľmi pekne sa chcem poďakovať všetkým ktorí prispeli finančne, ale aj nefinančne na toto krásne podujatie“ Ing. Erik Selecký, PhD., projektový manažér a vedúci Centra ďalšieho vzdelávania na Technickej univerzite vo Zvolene.

 

Celkové výsledky
Stolný tenis – muži
1/ Rausa Milan
2/ Longauer Igor
3/ Kyseľ Štefan
3/ Blaškovič Milan

Stolný tenis – ženy
1/ Muthová Zuzana
2/ Malchárková Vladimíra
3/ Vajdová Tatiana
3/ Cibulková Edita

Streľba zo vzduchovky – muži
1/ Rausa Milan
2/ Poláš Štefan
3/ Slovák František

Streľba zo vzduchovky – ženy
1/ Vajdová Tatiana
2/ Hanušová Marie (CZE)
3/ Kováčová Marta

Najvšestrannejší olympionik
1/ Ološtiak Marian
2/ Longauer Igor
3/ Sviták Josef (CZE)

Najvšetrannejšia olympionička
1/ Chabanová Mária
2/ Chovanová Ľubica
3/ Obročníková Anna

 


Skoč na navigáciu

CENTRUM ĎALŠIEHO VZDELAVÁNIA


Dnes

Dnes je Streda, 20. Septembra 2017.
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Anketa

Anketa - Aké ďalšie predpoklady uprednostňujete pri lektorovi? (sú v abecednom poradí) Anketa trvá do 31.12.2017.

Celkový počet hlasujúcich: 90