Zelená univerzita bližšie k Zvolenčanom

Technická univerzita vo Zvolene sa rozhodla ísť bližšie k širokej verejnosti v meste Zvolen a zorganizovala podujatie s názvom Deň TUZVO vo Zvolenskej Európe, ktorého sa zúčastnilo viac ako tisíc ľudí. Cieľom podujatia bolo priblížiť činnosti univerzity, jej súčastí, fakúlt a rozmanitosť študijných programov obyvateľom Zvolena a blízkeho okolia.

Pre návštevníkov boli pripravené zaujímavé exponáty, ukážky 3D tlače, chemické a fyzikálne pokusy, a mnoho iného. Moderátorom podujatia bol bývalý absolvent Technickej univerzity a známy televízny moderátor Gregor Mareš, ktorý vyzval dekanov fakúlt do duelu. Súčasťou podujatia bolo aj vystúpenie vysokoškolského folklórneho súboru Poľana, ktorý pôsobí na Technickej univerzite, ale vystúpenia lesníckych trubačov a ukážky rôznej krúžkovej činnosti študentov. Predstavili sa sokoliari či lukostrelci.

Zaujímavú expozíciu výroby huslí a hudobných nástrojov, od jednotlivých zložiek až po finálny produkt, makety drevených stavieb, CNC technológie predstavila Drevárska fakulta. Hasiči predstavili zaujímavé exponáty ako hasičskú výstroj, viazanie uzlov a dizajnéri projekty interiérovej tvorby. Fakulta ekológie a environmentalistiky pripravila pre návštevníkov aktivity o kolobehu vody v prírode, mohli si vyrobiť kvapky vody z magnetického papiera, zahrať si včelie puzzle či zložiť si peňaženku z tetrapakových obalov. Virtuálnu realitu a robotov, ktorí dokážu skladať Rubikovu kocku návštevníkom ukázala Fakulta environmentálnej a výrobnej techniky.

„Verím, že návštevníkov tohto podujatia zaujali prezentácie fakúlt našej univerzity a u niektorých mladých záujemcov možno budú aj podnetom pre ich budúce štúdium,“ povedal prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Technickej univerzity vo Zvolene prof. Ing. Rudolf Kropil, CSc., ktorý podujatie otvoril v sprievode primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej.

Dňa TUZVO sa zúčastnila aj Univerzita tretieho veku. Jej študenti predviedli nové zručnosti, ktoré nadobudli počas štúdia v študijnom odbore Tvorivé dielne. Študenti – seniori ukázali pletenie z papiera, papierové kreácie, maľovanie na sklo, falošný patchwork či aplikáciu servítkovej techniky na drevo, plátno a sklo.

Napísali o nás: Školský servis TASR, naszvolen.sme.sk; zvolen.dnes24.sk; Učiteľské noviny, www.priekopnik.sk; zv-podujatia.com.

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 25. Júla 2017.
Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57318