Vízia jedla – medzinárodná výstava začala u nás svoju cestu

Autori a autorky z 28 krajín Európy zostavili výstavu fotografií FOOD VISION, ktorú hosťujeme na Technickej univerzite v hlavnom vestibule do 2. 11. 2015.
Všetci máme svoje obľúbené jedlá, všetci milujeme dobré jedlo! Naše supermarkety ponúkajú obrovský rozsah rôznych druhov potravín za „ešte nižšie“ ceny. Odvrátená strana tohto spotrebiteľského raja: ľudia v ekonomicky rozvojových krajinách a v Európe, ktorí pestujú alebo spracúvajú naše jedlo často horko ťažko zarobia na živobytie. Spôsob, akým sa mnohé produkty pestujú alebo vyrábajú ničí naše životné prostredie. Nastal čas na zmenu.
Verejnosť z rôznych krajín Európy sa zapojila do fotografickej súťaže, aby vyjadrila svoju víziu jedla, ktoré je férové a „eko“! Slovenskou víťazkou fotografickej súťaže sa stala Nikola Winková a medzinárodnú výhru si odniesla Catarina Marinho z Portugalska za fotku “I Care”.
Putovná výstava FOOD VISION bola na Slovensku predstavená 8. a 9. 10. 2015 v Piešťanoch na certifikácii Zelených škôl. Zo Zvolena poputuje do Bratislavy.

Ďakujeme Centru environmentálnej výchovy Živica za vypožičanie.
Viac o projekte a podpore férového predaja potravín nájdete na http://supplychainge.org.

 

 

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Pondelok, 21. Augusta 2017.
Meniny má Jana, zajtra Tichomír.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57420