V Bratislave sa uskutočnil okrúhly stôl o budúcnosti školstva

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler zorganizoval na deň 28. marca 2015 okrúhly stôl o budúcnosti školstva.

V troch paneloch - o regionálnom školstve, o vysokom školstve a v politickej diskusii - svoj pohľad na budúcnosť slovenského školstva vyjadrili rôzni odborníci - od zástupcov profesijných organizácií pôsobiacich v rezorte, cez riaditeľov škôl, zástupcov zriaďovateľov až po rektorov vysokých škôl, analytikov, členov výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, či bývalých ministrov školstva Eugena Jurzycu, Jána Mikolaja a Milana Ftáčnika.

V panelovej diskusii o vysokom školstve okrem iných vystúpil aj rektor Technickej univerzity vo Zvolene Rudolf Kropil, ktorý konštatoval, že je potrebné riešiť vysoko aktuálne nasledovné otázky: vytvorenie dlhodobej modernej koncepcie rozvoja vysokého školstva na Slovensku, riešenie akútnych problémov, ktoré vyplývajú z demografického vývoja, potreba zmeny filozofie financovania vysokých škôl, ako aj potreba legislatívnych zmien vo vysokom školstve.

 

 

 

 

 

 

 


Okrúhly stôl o budúcnosti školstva


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Pondelok, 21. Augusta 2017.
Meniny má Jana, zajtra Tichomír.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57420