TU vo Zvolene udelila viacerým študentom športové motivačné štipendium

Vedenie TU vo Zvolene schválilo športové motivačné štipendium pre študentov TU, ktorí svojimi výkonmi a výsledkami šírili dobré meno našej univerzity nielen na Slovensku, ale aj v Európe.

Štipendiá získali títo študenti:
Bc. Et Bc. Jana Martinská, študentka Fakulty ekológie a environmentalistiky, za výsledky v atletike a behoch na dlhé vzdialenosti: 1. miesto v kvalifikácii na majstrovstvá Európy v behu do vrchu a postup na majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu vo Francúzsku, 1. miesto na majstrovstvách SR v polmaratóne – 21,5 km, 1. miesto na majstrovstvách BBSK v cezpoľnom behu – 5,2 km, 2. miesto na majstrovstvách SR v hale – 1 500 m, 2. miesto na majstrovstvách SR v behu do vrchu – 9 km, 2. miesto na majstrovstvách SR v cezpoľnom behu a iné.

Lucia Čubaňová, študentka Fakulty ekológie a environmentalistiky, za výsledky v športovej chôdzi: 3. miesto na majstrovstvách SR žien v hale na 3 000 m, 3. miesto na majstrovstvách SR žien na 20 km a 22. miesto na majstrovstvách Európy v Estónsku.

Bc. Andrea Hôrčiková, študentka Drevárskej fakulty a reprezentantka SR v biatlone: 2. miesto na majstrovstvách SR vo vytrvalostných pretekoch v Osrblí, účasť na zimnej univerziáde a účasť na všetkých vypísaných Európskych pohároch v biatlone počas sezóny.

Juraj Koreň, študent Drevárskej fakulty a reprezentant SR v paraglidingu: 1. miesto v kategórii Open v Slovenskom pohári Cross Country, 1. miesto v kategórii Sport v Slovenskom pohári Cross Counry a 1. miesto v kategórii Timy v Slovenskom pohári Cross Country.

Mária Osvaldová, študentka Drevárskej fakulty, Paulína Sásiková, študentka Fakulty ekológie a environmentalistiky a Karolína Seidlová, študentka Drevárskej Fakulty, za volejbal – TJ Slávia TU vo Zvolene – extraliga žien.

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 20. Augusta 2017.
Meniny má Anabela, zajtra Jana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57418