Úloha občianskej spoločnosti v európskej energetickej únii

Skupina zastupujúca občiansku spoločnosť Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru zorganizovala 27. a 28. októbra 2016 v Bratislave konferenciu s názvom „Úloha občianskej spoločnosti v európskej energetickej únii: zabezpečenie bezpečnej, udržateľnej, konkurencieschopnej a cenovo dostupnej energie“.

Cieľom konferencie bolo lepšie pochopiť, akú úlohu má občianska spoločnosť zohrávať v oblasti energetickej bezpečnosti a pri prechode na obnoviteľné zdroje energie na vnútroštátnej aj regionálnej úrovni. Ide o usmernenie zapojenia občianskej spoločnosti a jej znalosti a skúsenosti a vytvoriť viac prepojení, partnerstiev, ako aj dialóg medzi miestnymi, národnými a regionálnymi aktérmi.

Podpredseda Európskej komisie zodpovedný za energetickú úniu Maroš Šefčovič prijal pozvanie ako hlavný rečník úvodného panelu a predstavil postoj EK v súvislosti s úlohou občianskej spoločnosti v európskej energetickej únii. V úvodnom paneli vystúpil aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky Vojtech Ferencz s príhovorom „Energetická únia a jej prínos pre občanov EÚ“.

Konferencia bola zameraná na tieto témy:
· energetická bezpečnosť a efektívne dodávky elektrickej energie
· účinné riadenie prechodu na obnoviteľné zdroje energie
· energetická únia s výhľadovou politikou v oblasti zmeny klímy
· spôsoby, ako môže energetická politika viesť k celoštátnemu a regionálnemu rozvoju
· nová koncepcia trhu s elektrinou a vplyv na zraniteľných spotrebiteľov.

 

Podpredseda Európskej komisie a eurokomisár pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič, prezident skupiny zastupujúcej občiansku spoločnosť Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru Luca Jahier a prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor TU vo Zvolene Rudolf Kropil.


Hlavným rečníkom úvodného panelu bol podpredseda Európskej komisie a eurokomisár pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič.


Moderátorom úvodného panelu bol prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor TU vo Zvolene Rudolf Kropil.


V úvodnom paneli vystúpil aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky Vojtech Ferencz s príhovorom „Energetická únia a jej prínos pre občanov EÚ“.


Konferencie sa zúčastnilo približne 120 ľudí zo všetkých krajín Európskej únie.


Zľava: prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor TU Rudolf Kropil, podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, prezident skupiny zastupujúcej občiansku spoločnosť Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru Luca Jahier, členovia Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru Vladimír Báleš a Juraj Sipko.


Program konferencie „Úloha občianskej spoločnosti v európskej energetickej únii: zabezpečenie bezpečnej, udržateľnej, konkurencieschopnej a cenovo dostupnej energie“

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 19. Septembra 2017.
Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57585