TU vo Zvolene navštívil minister životného prostredia SR László Sólymos

V utorok 7. februára 2017 navštívil Technickú univerzitu vo Zvolene minister životného prostredia SR Ing. László Sólymos spolu s prvým štátnym tajomníkom Ministerstva životného prostredia Ing. Norbertom Kurillom, PhD.

Delegáciu Ministerstva životného prostredia privítal na pôde TU vo Zvolene prorektor pre vedeckovýskumnú činnosť TU doc. Dr. Ing. Jaroslav Šálka. „Chceme sa profilovať ako zelená univerzita, preto je pre nás návšteva z Ministerstva životného prostredia dôležitá,“ povedal v úvodnom príhovore prorektor. Hovoril o dlhodobej spolupráci Technickej univerzity – najmä Fakulty ekológie a environmentalistiky a Lesníckej fakulty s Ministerstvom životného prostredia, a ponúkol možnosť ďalšej spolupráce univerzity aj v oblasti environmentálnej stratégie.

Minister Ing. László Sólymos privítal ponuku spolupráce, hovoril o skúsenostiach, ktoré ministerstvo získalo počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ a o ekologickejšom hospodárstve. „Tí, ktorí takýto smer študujú, v budúcnosti budú mať perspektívu. My na ministerstve máme záujem spolupracovať s mladými ľuďmi, ktorí vnímajú svet moderne,“ povedal v nadväznosti na prechod na zeleného hospodárstvo.

„Vítam, že sa máme možnosť stretnúť na pôde univerzity. Technická univerzita má všestranný potenciál byť mediátorom a zbližovať stanoviská envirorezortu a agrorezortu,“ povedal dekan Fakulty ekológie a environmentalistiky doc. Ing. Branko Slobodník, PhD., ktorý ministrovi ukázal priestory fakulty. Ministra sprevádzal aj bývalý minister životného prostredia a jeho terajší poradca Dr.h.c. prof. RNDr. László Miklósom, DrSc., z Katedry UNESCO pre ekologické vedomie a trvalo udržateľný rozvoj Fakulty ekológie a environmentalistiky.

Následne sa uskutočnila prednáška ministra životného prostredia Ing. Lászlóa Sólymosa a štátneho tajomníka Ing. Norberta Kurillu, PhD., na tému „Skúsenosti so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ z pohľadu rezortu životného prostredia“, ktorá bola pre študentov a zamestnancov TU vo Zvolene a zároveň bola súčasťou Dňa otvorených dverí na Fakulte ekológie a environmentalistiky.

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Pondelok, 21. Augusta 2017.
Meniny má Jana, zajtra Tichomír.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57420