Technická univerzita vo Zvolene získala medzinárodne uznávaný certifikát spotrebiteľského reťazca PEFC

Header

Technická univerzita vo Zvolene získala medzinárodne uznávaný certifikát spotrebiteľského reťazca PEFC

Certifikačný orgán TÜV SÜD Slovakia udelil Technickej univerzite vo Zvolene certifikát č. R 1118-1, ktorý potvrdzuje plnenie požiadaviek medzinárodného štandardu PEFC pre spotrebiteľský reťazec (C-o-C).

Rozhodnutie Vedenia Technickej univerzity vo Zvolene získať PEFC certifikát spotrebiteľského reťazca predstavuje jednu z úloh smerujúcich k napĺňaniu Dlhodobého zámeru TU na roky 2011-2016 v oblasti propagácie TU vo Zvolene ako spoločensky a environmentálne zodpovedného aktéra v národnom i nadnárodnom vzdelávacom a výskumnom priestore.

 

PEFC certifikát spotrebiteľského reťazca (C-o-C) bol vydaný pre Vydavateľstvo Technickej univerzity vo Zvolene. Certifikát preukazuje, že vydavateľstvo má zavedené postupy na sledovanie pôvodu papiera, ktorý pochádza z lesov certifikovaných podľa svetovo najväčšej schémy certifikácie trvalo udržateľného obhospodarovania lesov PEFC (www.pefc.org). Schéma PEFC a jej mechanizmus C-o-C dáva záruky, že papier používaný na tlačiarenské a vydavateľské služby pochádza z lesných zdrojov, ktoré sú obhospodarované trvalo udržateľným spôsobom v zmysle medzinárodne uznaných princípov a pravidiel. PEFC certifikát umožňuje Vydavateľstvu Technickej univerzity vo Zvolene používať na vydaných publikáciách vyhlásenia, ktoré informujú čitateľov a používateľov publikácií o pôvode papiera a deklarovať jeho pôvod z certifikovaných lesov.

 

 

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 20. Augusta 2017.
Meniny má Anabela, zajtra Jana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57418