Hľadáme 20 študentov/študentiek

Pozývame Vás do projektu Sokratov inštitút, ktorý realizuje Technická univerzita vo Zvolene a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica pre vysokoškolákov a mladých ľudí do 32 rokov. Podporujeme medziodborovú spoluprácu, diskusie s odborníkmi z praxe, získavanie skúseností a zručností prácou na študentských mikroprojektoch.
Ako písať dobrý projekt a dotiahnuť jeho realizáciu do konca? Ako napísať tlačovú správu a komunikovať s médiami? Ako viesť diskusiu a riešiť problémy? Ako pozerať na svet očami ľudí z rôznych kultúr? Ako riešiť konflikty a ako im predchádzať? Aj toto sa naučíte na Sokratovom inštitúte.
Budeme diskutovať o ponovembrovom vývoji Slovenska, o vplyve západu na prírodné národy, o obhajobe práv občanov na životné prostredie aj o vymožiteľnosti práva či alternatívach v ekonomike a lokálnej spotrebe. Zažijeme tatranskú divočinu... S lektormi z Kanady, USA, Čiech a Slovenska sme pre Vás pripravili 10 rôznorodých workshopov.
Sokratov inštitút bol ocenený za inovatívne prístupy vo vzdelávaní cenou BrilianTT 2015. Workshopy zastrešuje Technická univerzita vo Zvolene voliteľným predmetom Súčasná spoločnosť – výzvy a vízie (v rámci ECTS môžu študenti získať 2 kredity v zimnom a 4 kredity v letnom semestri). Vďaka donorovi ZSE a. s. je Sokratov inštitút pre účastníkov zdarma (strava, ubytovanie, program, študijné materiály). Cestovné náklady si hradia študenti z vlastných zdrojov.
Uzávierka prihlášok je do 30. 4. 2016. Prihlasovanie prebieha on-line výlučne na stránke www.sokratovinstitut.sk.
Viac informácií: www.facebook.com/Sokratovinstitut/

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Pondelok, 21. Augusta 2017.
Meniny má Jana, zajtra Tichomír.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57420