Sokratov inštitút - príležitosť pre rozvoj

Európska divočina, vízia a sebarozvoj, občianska angažovanosť, práca s médiami, alternatívne ekonomické systémy, účasť verejnosti v slovenskom právnom systéme, globálne vzdelávanie, medzikultúrna facilitácia sú témy, ktoré absolvuje od septembra do júla vybraná 20 vysokoškolákov a mladých ľudí do 32 rokov. Buďte medzi nimi.

Ako písať dobrý projekt a dotiahnuť jeho realizáciu do konca? Ako napísať tlačovú správu a komunikovať s médiami? Ako viesť diskusiu a riešiť problémy? Ako pozerať na svet očami ľudí z rôznych kultúr? Ako riešiť konflikty a ako im predchádzať? Aj toto sa naučia študenti v projekte Sokratov inštitút. Budeme diskutovať o ponovembrovom vývoji Slovenska, o vplyve západu na prírodné národy, o obhajobe práv občanov na životné prostredie aj o vymožiteľnosti práva či alternatívach v ekonomike a lokálnej spotrebe. Zažijeme tatranskú divočinu a navštívime farmy. S lektormi z Kanady, USA, Čiech a Slovenska sme pripravili 11 rôznorodých workshopov.

Sokratov inštitút bol ocenený za inovatívne prístupy vo vzdelávaní cenou BrilianTT 2015. Vďaka donorovi ZSE a. s. je Sokratov inštitút pre účastníkov zdarma (strava, ubytovanie, program, študijné materiály), naviac za 6 kreditov. Cestovné náklady si hradia študenti z vlastných zdrojov.

Hľadáme 20 študentov z akejkoľvek časti Slovenska, z rôznych odborov, s rôznymi skúsenosťami. Uzávierka prihlášok je do 30. 4. 2017. Prihlasovanie prebieha on-line na stránke www.sokratovinstitut.sk.
Aktuality: https://www.facebook.com/pg/Sokratovinstitut

Ing. Zuzana Gallayová, PhD., koordinátorka projektu na Technickej univerzite vo Zvolene

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Streda, 23. Augusta 2017.
Meniny má Filip, zajtra Bartolomej.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57430