Rektor Technickej univerzity vo Zvolene a prezident Slovenskej rektorskej konferencie prof. Ing. Rudolf Kropil, CSc. vystúpil na konferencii „Ako efektívne prepájať vysokoškolské vzdelávanie s potrebami zamestnávateľov“ v panelovej diskusii „Návrhy konkrétnych riešení pre posilnenie prepojenia vysokých škôl a podnikovej praxe“, ktorú moderoval Peter Magvaši - predseda Vedecko-technickej rady CEIT, bývalý minister hospodárstva SR a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Konferencia sa konala vo štvrtok 12. februára 2015 v Hoteli Bôrik v Bratislave v rámci národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti. Počas programu vystúpili so svojimi príspevkami významní odborníci z vysokoškolského aj podnikového prostredia, aby spoločne diskutovali a hľadali odpovede na otázku:

 "Ako efektívne prepájať vysokoškolské vzdelávanie s potrebami zamestnávateľov?"

Konferencia sa konala pod záštitou Juraja Draxlera, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorý sa prihovoril účastníkom konferencie hneď v úvode. Následne boli prítomným hosťom predstavené niektoré z výsledkov národného projektu, ktoré sa podarilo dosiahnuť od začiatku jeho realizácie. Tri panelové diskusie s prednášajúcimi s bohatými skúsenosťami v oblasti vzdelávania z vysokoškolského i z podnikového prostredia ponúkli už počas konferencie zaujímavé myšlienky a odporúčania do budúcnosti týkajúce sa vysokoškolského vzdelávania prepojeného s potrebami trhu práce.

Rektor TUZVO na konferencii upozornil aj na PREZENTAČNÝ DEŇ PODNIKOV, ktorý sa uskutoční  v stredu 25. februára 2015 od 9:00 – 13:00 hod. v posluchárni B3 v hlavnej budove TU vo Zvolene. Na prezentačnom dni o svojej profesionálnej ceste, úspechoch a skúsenostiach po ukončení univerzitného štúdia sa s účastníkmi podelia zaujímaví hostia z významných spoločností, z ktorých viacerí sú úspešnými absolventmi našej univerzity. Zároveň Vás pozývame aj do prezentačných stánkov zúčastnených podnikov vo vestibule hlavnej budovy TU vo Zvolene.

 

 

Prezentácia rektora TUZVO, ktorú pripravil v spolupráci s členmi vedenia TUZVO:

http://www.vysokoskolacidopraxe.sk/data/files/738_rudolf-kropil.pdf

Bližšia informácia o konferencii „Ako efektívne prepájať vysokoškolské vzdelávanie s potrebami zamestnávateľov“:

http://www.vysokoskolacidopraxe.sk/konferencia-ako-efektivne-prepajat-vysokoskolske-vzdelavanie-s-potrebami-zamestnavatelov/

 

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Pondelok, 21. Augusta 2017.
Meniny má Jana, zajtra Tichomír.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57420