Naši študenti úspešní na Univerzitnom behu v Košiciach

Univerzitný beh vyhrali študenti Technickej univerzity vo Zvolene

Vynikajúci úspech dosiahli študenti Technickej univerzity vo Zvolene na jubilejnom deväťdesiatom Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach (MMM). Na Univerzitnom behu, ktorý sa bežal v nedeľu 6. októbra 2013 ako súčasť oficiálneho programu pretekov MMM, získali všetky tri hlavné ceny. Trať Univerzitného behu merala 12 kilometrov a tím TU vo Zvolene na nej, s výrazným náskokom, získal 1. miesto v súťaži družstiev. Navyše Jana Martinská bola s časom 00:49:13 prvá v súťaži žien a Andrej Segeč s časom 00:42:47 obsadil prvé miesto v kategórii mužov. Dominanciu zvolenských vysokoškolákov v tohoročnej súťaži mužov potvrdil druhým miestom  Lukáš Olejár
Univerzitný beh jeho organizátori - Maratónsky klub Košice, ktorý organizuje aj hlavný pretek MMM a Technická univerzita v Košiciach, vypísali pre 5 členné družstvá slovenských vysokých škôl a pre ich partnerské univerzity zo zahraničia. Bežalo sa za vynikajúceho počasia, priamo v historickom centre mesta Košice. Tím Technickej univerzity vo Zvolene štartoval v zložení: Lukáš Olejár, Marek Očenáš, Rudolf Michalovský, Andrej Segeč (všetci Lesnícka fakulta) a Jana Martinská (Fakulta ekológie a environmentalistiky). Na 2. mieste v súťaži družstiev skončila Prešovská univerzita v Prešove a na 3. mieste tím Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.