Detská lesnícka univerzita vo Zvolene

Header

Slávnostné otvorenie Detskej lesníckej univerzity

Zvolen - hlavné mesto lesníctva na Slovensku sa stane v školskom roku 2010/2011 akademickým sídlom Detskej lesníckej univerzity. Spoločný projekt Národného lesníckeho centra (NLC), Mesta Zvolen, Technickej univerzity vo Zvolene (TU), Strednej odbornej školy lesníckej v Banskej Štiavnici, Štátnych lesov TANAPu a štátneho podniku LESY SR Banská Bystrica je spolufinancovaný Agentúrou pre podporu výskumu a vývoja.
Tím odborníkov z Technickej univerzity vo Zvolene, Národného lesníckeho centra a Štátnych lesov TANAPu bude odpovedať vybraným 45 šiestakom zvolenských základných škôl na zvedavé otázky a diskutovať na témy moderného inovatívneho lesníckeho výskumu. Štúdium zahŕňa 10 zaujímavých prednášok a činnosť celoročného prírodovedeckého krúžku na základných školách pod vedením svojich pedagógov.
Počas nasledujúcich 10 mesiacov študenti pôjdu s "ekohľadom" do lesa, vyhodnotia zmeny, ktorými les prechádza, prečítajú si čo je zaznamenané v dreve našich stromov a taktiež sa pokúsia vypestovať strom zo skúmavky. Bezpochyby atraktívnou bude téma, či môže počítačová hra "vyveštiť" budúcnosť lesa, alebo simulovaný súdny proces "Les verzus spoločnosť." Program odborných prednášok doplnia zážitkové hry a aktivity lesnej pedagogiky s lesníkmi počas lesných vychádzok.
Každý študent Detskej lesníckej univerzity bude imatrikulovaný na akademickej pôde, dostane index študenta a po absolvovaní naplánovaných aktivít bude slávnostne promovaný za absolventa Detskej lesníckej univerzity.

  • Slávnostná imatrikulácia študentov sa uskutoční vo štvrtok  9. septembra 2010 o 14:00 hod. v aule Technickej univerzity vo Zvolene

 

 

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 19. Septembra 2017.
Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57585