Ceny rektora pre najlepších študentov

Deň boja za slobodu a demokraciu spolu s Medzinárodným dňom študentstva sú na Technickej univerzite vo Zvolene každoročne spojené s udeľovaním Cien rektora najlepším študentom univerzity.

V pondelok 21. 11. 2016 sa uskutočnilo stretnutie najlepších študentov ocenených za akademický rok 2015/2016, ktorých prijal prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Technickej univerzity vo Zvolene prof. Ing. Rudolf Kropil, CSc., spolu s prorektorom pre pedagogickú prácu RNDr. Andrejom Jankechom, PhD.

Cena rektora sa udeľuje ako prejav osobitného uznania študentom počas ich štúdia na Technickej univerzite vo Zvolene za vynikajúce výsledky v štúdiu, za prácu vo vedecko-výskumnej, umeleckej a odbornej činnosti, za príkladný občiansky postoj a za podanie výnimočného športového výkonu alebo za iný významný prínos pre univerzitu. V tomto roku bolo ocenených 27 študentov.

Rektor vo svojom vystúpení k prítomným študentom ocenil ich vynikajúce študijné výsledky a zdôraznil, že očakáva, že budú vzorom pre ostatných študentov. Hovoril o vzniku a historických súvislostiach štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu a súvisiace 27. výročie novembrových udalostí roku 1989.

„Som rád, že ste prijali pozvanie a chcem sa Vám predovšetkým poďakovať za to, že kvalitne študujete,“ povedal oceneným študentom rektor. Vyzdvihol výsledky komplexnej akreditácie, v ktorých sa univerzita umiestnila medzi najlepšími univerzitami na Slovensku. „Diplom alebo aj Cena rektora, ktorú máte, nie je len taký obyčajný zdrap papiera, ale hovorí to o tom, že študujete na jednej z najlepších vysokých škôl na Slovensku,“ povedal rektor.

Po odovzdaní ocenení nasledovala neformálna diskusia, v ktorej študenti hovorili o kvalite stravy v študentskej jedálni, exkurziách študentov v podnikoch, o ateliéroch pre dizajnérov a tiež o nákladoch študentov na semestrálne či záverečné práce.

Pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu v roku 2016 boli ocenení nasledovní študenti: 

Univerzitné študijné programy
Bc. Klára Báliková
Lucia Medveďová

Lesnícka fakulta
Bc. Martin Belko
Mgr. Anna Figľušová
Terézia Jauschová
Peter Marčiš
Daniel Tomčík
Ján Židó

Drevárska fakulta
Nikola Berčíková
Lenka Janeková
Bc. Petr Kiprov
Flóra Kočajdová
Barbora Kolenčíková
Bc. Angelika Magpálová
Zuzana Piliarová
Ing. Radovan Prskavec
Matej Vražel

Fakulta ekológie a environmentalistiky
Katarína Gardianová
Petronela Kobidová
Zuzana Oravcová
Andrej Rybár

Fakulta environmentálnej a výrobnej techniky
Radoslav Gábor
Áron Hortobágyi
Bc. Jozef Lukáč
Andrej Matejov
Bc. Tomáš Poliak
Patrik Tomčo

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 20. Augusta 2017.
Meniny má Anabela, zajtra Jana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57418