Agrofilm 2016

Agrofilm je festival filmov a videoprogramov s prioritnou tematikou poľnohospodárstva a rozvoja vidieka. Cieľom festivalu je oboznamovať verejnosť s najnovšími poznatkami v oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva, výživy obyvateľstva, problematiky vidieka a života jeho obyvateľstva, ochrany prírodných zdrojov a zvyšovania kvality života ľudí.

V dňoch 4. – 6. októbra 2016 sa v Kongresom centre Študentského domova Ľ. Štúra (Študentská ulica č. 17) uskutoční premietanie 44 filmov z 13 krajín sveta, ktoré vybral festivalový výbor Agrofilmu pre TU vo Zvolene, v snahe obohatiť odborné vedomosti a prispieť k informovanosti študentov a zamestnancov univerzity i širokej verejnosti.

V stredu 5. októbra 2016 bude program festivalu obohatený o dve podujatia. Pred budovou Študentského doma Ľ. Štúra sa od 9:00 hod. do 14:00 hod. uskutoční Plodobranie – tradičné jesenné podujatie študentov Fakulty ekológie a environmentalistiky.

V ten istý deň sa o 17:00 hod. v Kongresovom centre bude premietať film Poľana, ktorý získal cenu za najlepší zahraničný dokumentárny film na filmovom festivale v americkom Los Angeles. Film o Biosférickej rezervácii Poľana bol vytvorený za účelom prezentácie tohto výnimočného regiónu pre domáce aj zahraničné publikum. Život udržateľný v súlade s prírodou, mystika tajomných zákutí či obrazy typických Hriňovských lazov očaria diváka svojou výnimočnosťou a podajú posolstvo o jedinečnosti tohto vrchárskeho kraja. Po premietaní bude nasledovať diskusia s riaditeľkou CHKO Poľana a zároveň absolventkou Fakulty ekológie a environmentalistiky Vladimírou Fabriciusovou.
Podujatie Agrofilm 2016 sa koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

Program premietaniaKatalóg premietaných filmov

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 20. Augusta 2017.
Meniny má Anabela, zajtra Jana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57418