23. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre

V dňoch 24 – 27. mája 2016 sa na výstavisku Agrokomplex v Nitre koná tradičný veľtrh strojárstva pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR. Tento ročník je naviac spojený s prvým ročníkom výstavy ľahkej leteckej techniky Aero – Expo. Za Technickú univerzitu vo Zvolene sa výstavy zúčastnila Drevárska fakulta, po boku ďalších technicky zameraných fakúlt slovenských univerzít.
Slávnostné otvorenie veľtrhu sa uskutočnilo v utorok 24. mája 2016 za účasti štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva Rastislava Chovanca, odborných združení a zväzov či akademického prostredia. Otvorenia sa zúčastnili aj prezident Slovenskej rektorskej konferencie a rektor Technickej univerzity vo Zvolene prof. Ing. Rudolf Kropil, CSc. a dekan Drevárskej fakulty prof. Ing. Mikuláš Siklienka, PhD.
Zástupcovia Drevárskej fakulty na veľtrhu prezentovali novinky vývoja a výskumu drevárskych technológií, spracovania dreva a techniky drevených stavieb. Prezentovali tiež služby, ktoré fakulta v tejto oblasti poskytuje. Počas veľtrhu sa podarilo dohodnúť viacero možností spolupráce s priemyselným prostredím, napríklad v oblasti drevených priemyselných obalov. Účastníkov veľtrhu a našich potenciálnych študentov v stánku Drevárskej fakulty zaujali ukážky xylofónov vyrobených špeciálnou patentovanou technológiou, vyvinutou na pôde Drevárskej fakulty, ukážky termovízie či testu vzduchotesnosti objektov. Drevárska fakulta nadviazala niekoľko kontaktov s organizáciami zastupujúcimi aj zahraničných firemných partnerov, napríklad Slovensko-nemeckú obchodnú a priemyselnú komoru.
Drevársku fakultu na veľtrhu zastupoval v roli odborného koordinátora Ing. Martin Čulík, PhD. a prezentujúci Ing. Ondrej Bajza, Ing. Pavol Sedlák, PhD. a Ing. Tomáš Gergeľ. Na vizuálnej príprave stánku sa podieľali pracovníci Katedry dizajnu nábytku a interiéru a Katedry mechanickej technológie dreva.
Ing. Ondrej Bajza


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 25. Júla 2017.
Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57318