20. ročník Akadémia & VAPAC

V dňoch 11. – 13. októbra 2016 sa konal jubilejný 20. ročník veľtrhu štúdia a kariéry Akadémia & VAPAC pod záštitou podpredsedu Európskej komisie Maroša Ševčoviča, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana a prezidenta Slovenskej rektorskej konferencie Rudolfa Kropila.

Prezident Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) a rektor Technickej univerzity vo Zvolene Rudolf Kropil, spolu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Petrom Plavčanom, vedúcim zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušanom Chrenekom a riaditeľkou veľtrhu Danielou Kráľovičovou 11. októbra 2016 slávnostne otvorili veľtrh. „Vysokoškolské vzdelanie, ako potvrdzujú štatistiky OECD, poskytuje možnosť lepšieho uplatnenia sa na trhu práce a vyššieho finančného ohodnotenia. Odporúčam však všetkým záujemcom zvážiť si, ktorý študijný odbor chcú študovať. Do úvahy musia vziať nielen dnešnú situáciu, ale aj prognózu vývoja pracovného trhu na Slovensku, v Európskej únii, či uplatniteľnosť v odbore, ako aj finančné ohodnotenie absolventov v jednotlivých povolaniach,“ povedal v príhovore prezident SRK a rektor TU vo Zvolene Rudolf Kropil.

Akadémia & VAPAC je jedným z najväčších medzinárodných študentských veľtrhov na Slovensku, na ktorom sa každoročne predstavia slovenské a zahraničné vysoké školy, vzdelávacie organizácie a zamestnávatelia. Medzi vystavovateľmi bola opäť aj Technická univerzita vo Zvolene, ktorá mala na veľtrhu zastúpenie študentmi zo všetkých fakúlt. Univerzitný stánok navštívil aj prezident SRK a rektor TU vo Zvolene Rudolf Kropil spolu s ministrom školstva Petrom Plavčanom, ktorého zaujal robot skladajúci Rubikovu kocku.

Zľava: Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, riaditeľka veľtrhu Daniela Kráľovičová, prezident SRK a rektor TU vo Zvolene Rudolf Kropil, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Stánok Technickej univerzity vo Zvolene navštívili aj riaditeľka veľtrhu Daniela Kráľovičová, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan a prezident SRK a rektor TU vo Zvolene Rudolf Kropil.

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 20. Augusta 2017.
Meniny má Anabela, zajtra Jana.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57418