KATEDRA DIZAJNU NÁBYTKU A DREVÁRSKYCH VÝROBKOV

HALABALA 2017

Cena profesora Jindřicha Halabalu

medzinárodná súťaž študentských projektov z oblasti nábytku a interiéru

Súťaž vznikla ako pocta celoživotnému dielu profesora Halabalu, ktorého meno je úzko späté s oblasťou nábytkárskej tvorby uplynulého storočia v niekdajšom Československu. Významne prispel k vytváraniu nového životného štýlu, uplatnil sa  nielen ako tvorca nábytku, ale vo svojej dobe aj ako progresívny organizátor výroby v jej komplexnom ponímaní. Svojou publicistickou a pedagogickou činnosťou významnou mierou prispel k rozvoju československého drevárskeho školstva.

Hlavnou myšlienkou podujatia je dlhodobo podporovať vzostup kvality študentských prác a vytvoriť priestor pre konfrontáciu tvorivých názorov na medzinárodnej úrovni. Zámerom je tiež nepriamo vplývať na vývoj v oblasti dizajnu nábytku a interiéru, poukázať na úlohu dizajnéra a posilniť komunikáciu študentov s odbornou praxou.

Cena profesora Halabalu sa v uplynulých ročníkoch formovala ako československá súťaž - zúčastňovali sa jej iba študenti zo Slovenskej a Českej republiky. Českým partnerom podujatia je Mendelova univerzita v Brne.

V roku 2013 bol 9. ročník súťaže po prvý raz otvorený aj študentom z ostatných štátov Európskej únie.

 

13. ročník 2017

propozície aktuálneho ročníka

 

11. ročník 2015

 Putovná výstava 2014

 

 


Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Piatok, 18. Augusta 2017.
Meniny má Helena, Elena, zajtra Lýdia.
Pošli pozdrav

Ponuka služieb

Anketa

Aké informácie hľadáte na našej web stránke?

Celkový počet hlasujúcich: 57410