Technická univerzita vo Zvolene

Skoč na obsah
vyhľadávanieCDV

Centrum ďalšieho vzdelávania (CĎV) ako celouniverzitné pracovisko Technickej univerzity vo Zvolene je zamerané na rozvoj a poskytovanie ďalšieho vzdelávania občanom SR


Aktuality a oznamy

Vzdelávanie seniorov na Rádio Regina

30.11.2016

Utorok 29.11.2016 sa v rámci celoslovenskej relácie - Večerné reflexie (Rádio Regina) - uskutočnil rozhovor s vedúcim CĎV Erikom Seleckým na tému: Seniorské vzdelávanie, vízie, trendy v Európe a na Slovensku. Vysielanie si môžete vypočuť na: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1692/567901

Virtuálna univerzita tretieho veku vo Zvolene

11.11.2016

Univerzita tretieho veku vo Zvolene oznamuje svojim študentom a priaznivcom, že dnešným dňom - 11.11.2016 začala oficiálne spolupracovať s Českou zemědelskou univerzitou v Prahe na zabezpečovaní vzdelávania v Slovenskej republike - Virtuálna univerzita tretieho veku. (viac na: https://e-senior.czu.cz/). UTV TUZVO v mesiaci december 2016 spúšťa propagáciu k tomuto projektu a bude prijímať prvé prihlášky. Priorita tohto vzdelávania je umožniť záujemcom študovať aj v maličkých dedinkách a minimalizovať cestovné náklady a vzdelávať sa kedykoľvek.
Veríme, že aj tento produkt si nájde svojich priaznivcov.

Študenti UTV spravili video z exkurzie

07.11.2016

Študentka UTV Anna Čunderlíková, ktorá navštevuje predmet Pamiatky UNESCO doma a v zahraničí vytvorila video z exkurzie Drevené artikulárne kostoly a z Vlkolínca, na ktorej sa zúčastnila so svojimi spolužiakmi. Zručnosti, ktoré jej napomohli vytvoriť toto krásne video, nadobudla počas štúdia predmetu Spracovanie fotografií a videí.

Senioriáda 2017

03.11.2016

Milí študenti UTV,
budúci rok, naši kolegovia z UTV Lubska pripravujú už tretí ročník športovej olympiády, ktorá ma názov "Senioriáda 2017".
Aj v roku 2017 budeme organizovať zájazd seniorov do našej partnerskej UTV.
Prvý rok sme išli autami, druhý už autobusom.
Maximálna kapacita je 20 študentov UTV.
Prosím, kto má záujem o túto aktivitu, aby sa osobne prihlásil u p.Danici Klačkovej a doniesol jej zálohu 50 Eur. Táto záloha bude určená na ubytovanie a cestu. Predpokladané celkové náklady na celý pobyt budú cca 70 Eur.
Viac info na: danica.klackova@tuzvo.sk

Dátum odjazdu zo Zvolena: 10.5.2017 - streda
Dátum konania Seniorády: 11.5.-12.5.2017 (štvrtok-piatok)
Dátum príjazdu do Zvolena: 13.5.2017 (prípadne 14.5.2017)

Doprava: autobusom (prípadne autami)
Cena: cca 70 Eur (3 x ubytovanie - 35 Eur, doprava - 35 Eur)
Program: športové a kultúrne aktivity, spoločenské posedenie, tanečná zábava

Nové udalosti na UTV

03.11.2016

Na našej Facebookovej stránke www.facebook.com/UTVzvolen - uverejňujeme aktuálne fotografie, videá, články. Dali sme tam nové aktivity, ktoré si môžete pozrieť:
29.11.2016 - Bezplatná prednáška pre študentov UTV aj pre zamestnancov TUZVO na tému: Kontrolný systém v SR (Ing. Marián Ološtiak)
08.03.2017 - Medzinárodný deň žien - kultúrny program najmä pre študentov UTV Zvolen
Veríme, že sa zaregistrujete na Facebooku a budete zdieľať všetky aktuálne informácie.

Kurz španielskeho jazyka otvorený

10.10.2016

Prvý-krát CĎV na TUZVO otvoril kurz Španielskeho jazyka pre študentov a zamestnancov TUZVO. Sme veľmi radi, že lektorka p.Reichwalderová učí na našej škole. Držíme jej palce. Kolektív CĎV.

5.ročník športovej olympiády - Tlačová správa

15.09.2016

Dňa 15. – 17. septembra 2016 sa na pôde Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnil V.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tietieho veku.
Centrum ďalšieho vzdelávania v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TU vo Zvolene zorganizovali už piaty ročník športovej olympiády pre študentov nielen zo Slovenska. Tento rok sa ku Slovákom pridalo aj 20 Poliakov (UTV Lubsko), 12 Čechov (Bruntál), 14 Rusov (St.Petersburg, Samara), 13 Litovcov (Druskininkai), 40 Ukrajincov (Lutsk, Kyjev) a 8 Turkov (Ankara). Športovalo viac ako 130 študentov-seniorov.
Prvý deň seniori súťažia v týchto disciplínach: stolný tenis, streľba zo vzduchovky, lukostreľba. Súťaž o najlepšieho olympionika pozostávala z disciplín: kop na bránu, hod na kôš, kolky, streľba, šípky, hod na cieľ.
Druhý deň budú hrať seniori bowling, stolný futbal. Ďalej sa zúčastnia folklórneho programu v Očovej a budú mať možnosť navštíviť zvolenský jarmok.
Posledný deň si pôjdu pozrieť deň otvorených dverí v pivovare v Banskej Bystrici a navštívia obec Sebechleby, kde sa oboznámia s históriou obce a históriou výroby vína.

„Som veľmi rád, že môžeme pokračovať v úspešnom projekte a umožniť seniorom okrem vzdelávania aj športové vyžitie. Je nádherný pocit, keď sa nám podarilo túto myšlienku posunúť aj za hranice Slovenska. Tento rok sa k tradičným návštevníkom zo Slovenska, Čiech, Poľska pridali Litovci, Ukrajinci, Turci a Rusi. Organizačne to bolo náročné vzhľadom k tomu, že seniori z Ukrajiny aj z Ruska nie sú členmi EÚ. Veríme, že z toho podujatia už je tradícia a budeme v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TUZVO v tomto pokračovať. – Ing. Erik Selecký, PhD. – vedúci Centra ďalšieho vzdelávania Technickej univerzity vo Zvolene.
Všetky fotky z podujatia nájdete na www.facebook.com/UTVzvolen

Návšteva zo St.Petersburgu

02.08.2016

Na pracovnú návštevu TU vo Zvolene, zavítali naši kolegovia z Ruskej federácia, St.Petersburgu (Saint Petersburg State Forest Technical University, Saint Petersburg State University of Industrial Technologies & Design). 2.8.2016 delegáciu privítala prorektorka D.Kačíková a prezentácie fakulty alebo katedry pripravili pre nich H.Maťová (DF), J.Kováč (FEVT), D.Halaj (LF). O pracovný ale aj voľný program sa postarali pracovníci CĎV, ale aj ich kolegovia M.Gecovič a O.Schwarcbacher.

UTV - predĺženie prihlasovania

01.08.2016

Vážení záujemci o UTV Zvolen. Na základe ešte voľných miest na UTV sme predĺžili prihlasovanie sa záujemcov do 10.septembra 2016, alebo do naplnenia jednotlivých študijných odborov. Veríme, že sa prihlásite čo najskôr.

Fotky z promócii UTV

29.06.2016

Milí študenti a priaznivci UTV, fotky z promócií z 23.6.2016 (je ich viac ako 180) si môžete pozrieť na našej facebookovej stránke - www.facebook.com/UTVzvolen.

Facebook UTV v RTVS

24.05.2016

Vedúci CĎV p.Selecký, sa zúčastnil nakrúcania v relácii Generácia - Slovenská televízia (RTVS). Seniori a Facebook si môžete pozrieť od 21 minúty.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10096/95105

Okresné športové hry

23.05.2016

UTV TU vo Zvolene v spolupráci s okresnou JDS zrealizovali Okresné športové hry JDS na Slovensku.
Všetky ďalšie info a fotky z nej si môžete pozrieť na www.facebook.com/UTVzvolen

Facebook - UTV

30.03.2016

Vazeni studenti UTV, vazeni lektori UTV.
UTV na TU vo Zvolene vytvorila Facebookovy profil a chce pravidelne informovat vsetkych studentov UTV o najnovsich spravach (co sa deje v kuchyni).
Kedze chceme vytvorit nastroj na este lepsiu komunikaciu medzi studentami – lektormi – manazmentom UTV, rozhodli sme sa ze vsetky nove informacie budeme davat na Facebook.
Mili studenti a lektori,
chceme Vas poprosit, aby ste aktivne prispievali na nasu stranku a pomohli vytvorit najlepiu Facebookovu stranku UTV na Slovensku.
Prosime, kto nie je zaregistrovany, aby sa zaregistroval. Nebojte sa posielat fotky, videa, nazory (pochvalne aj kriticke) aj ine info co by zaujalo nas vsetkych.
Verime ze si vytvorime miesto, ktore budeme casto a radi navstevovat.
Kolektiv CDV

Noví študenti UTV v Detve

01.03.2016

Univerzita tretieho veku vo Zvolene v spolupráci s Mestským úradom v Detve umožnilo vzdelávanie pre skupinu 14 seniorov. Vzdelávanie je financované z medzinárodného projektu Erasmus plus, v ktorom sú zapojené štáty Poľsko, Turecko, Česká republika a Portugalsko. Okrem počítačového vzdelávania budú mať možnosť seniori absolvovať aj anglický jazyk, finančnú gramotnosť, cvičenia pamäti a ďalšie. Viac...

Anketa 2015 - Vyhodnotenie

20.01.2016

Vážení frekventanti aktivít CĎV. Každoročne management CĎV pre Vás, ale aj pre nás pripravuje elektronickú anketu, ktorá je uverejnená na webe www.tuzvo.sk/cdv. Minulý rok sme pre Vás pripravili tri otázky: Ktoré zručnosti a vedomosti by mali prevládať pri lektorovi okrem odborných? O aký jazyk by ste okrem anglického mali záujem? O aký odbor na UTV by ste mali záujem? Z výsledkov vyplýva nasledovné: 1.otázka: Profesionálne vystupovanie (21 %), Schopnosť vysvetliť látku (19), Pútavosť (19), Vtipnosť (12), Znalosť IKT (11), Ústretovosť (10), Znalosť jazkov (8). 2.otázka: Taliansky (32), Francúzsky (19), Ruský (18), Nemecký (12), Španielsky (12), Čínsky (8). 3.otázka: Záhradníctvo (28), Včelárstvo (15), Pestovanie ruží (15), Muzeológia (12), Divadlo a hudba (9), Dejiny (8), Údržba okrasných a ovocných drevín (5). Veľmi pekne Vám ďakujeme za vyplnenie ankety.

Strana: [1]  [2]  [3] 

Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Nedeľa, 4. Decembra 2016.
Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Anketa

Anketa - Aké osobnostné predpoklady by mal mať lektor ďalšieho vzdelávania? (sú v abecednom poradí) Anketa trvá do 31.12.2016.

Celkový počet hlasujúcich: 174