Technická univerzita vo Zvolene

Skoč na obsah
vyhľadávanieCDV

Centrum ďalšieho vzdelávania (CĎV) ako celouniverzitné pracovisko Technickej univerzity vo Zvolene je zamerané na rozvoj a poskytovanie ďalšieho vzdelávania občanom SR


Aktuality a oznamy

Kurz španielskeho jazyka otvorený

10.10.2016

Prvý-krát CĎV na TUZVO otvoril kurz Španielskeho jazyka pre študentov a zamestnancov TUZVO. Sme veľmi radi, že lektorka p.Reichwalderová učí na našej škole. Držíme jej palce. Kolektív CĎV.

UTV - prvý aj druhý ročník

20.09.2016

Milí študenti UTV, Univerzita tretieho veku otvára svoje brány od 10.októbra 2016. Prosíme, aby ste si pozreli svoj rozvrh, ktorý sme uverejnili na našej web-stránke: http://www.tuzvo.sk/utv/studium/studijna-prirucka-rozvrh/ a tiež si môžete pozrieť s kým ste v skupine - tabuľka obsadenosti (1. aj 2. ročník) http://www.tuzvo.sk/utv/uvod/.
Posledné voľné miesta sú už len na Pamiatky UNESCO, Základy práva Anglický jazyk a Záhradníctvo. Ak by ste mali záujem, prosíme o čo najrýchlejšie zapísanie na: http://www.tuzvo.sk/cdv/prihlaska/

5.ročník športovej olympiády - Tlačová správa

15.09.2016

Dňa 15. – 17. septembra 2016 sa na pôde Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnil V.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tietieho veku.
Centrum ďalšieho vzdelávania v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TU vo Zvolene zorganizovali už piaty ročník športovej olympiády pre študentov nielen zo Slovenska. Tento rok sa ku Slovákom pridalo aj 20 Poliakov (UTV Lubsko), 12 Čechov (Bruntál), 14 Rusov (St.Petersburg, Samara), 13 Litovcov (Druskininkai), 40 Ukrajincov (Lutsk, Kyjev) a 8 Turkov (Ankara). Športovalo viac ako 130 študentov-seniorov.
Prvý deň seniori súťažia v týchto disciplínach: stolný tenis, streľba zo vzduchovky, lukostreľba. Súťaž o najlepšieho olympionika pozostávala z disciplín: kop na bránu, hod na kôš, kolky, streľba, šípky, hod na cieľ.
Druhý deň budú hrať seniori bowling, stolný futbal. Ďalej sa zúčastnia folklórneho programu v Očovej a budú mať možnosť navštíviť zvolenský jarmok.
Posledný deň si pôjdu pozrieť deň otvorených dverí v pivovare v Banskej Bystrici a navštívia obec Sebechleby, kde sa oboznámia s históriou obce a históriou výroby vína.

„Som veľmi rád, že môžeme pokračovať v úspešnom projekte a umožniť seniorom okrem vzdelávania aj športové vyžitie. Je nádherný pocit, keď sa nám podarilo túto myšlienku posunúť aj za hranice Slovenska. Tento rok sa k tradičným návštevníkom zo Slovenska, Čiech, Poľska pridali Litovci, Ukrajinci, Turci a Rusi. Organizačne to bolo náročné vzhľadom k tomu, že seniori z Ukrajiny aj z Ruska nie sú členmi EÚ. Veríme, že z toho podujatia už je tradícia a budeme v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TUZVO v tomto pokračovať. – Ing. Erik Selecký, PhD. – vedúci Centra ďalšieho vzdelávania Technickej univerzity vo Zvolene.
Všetky fotky z podujatia nájdete na www.facebook.com/UTVzvolen

Posledné voľné miesta na UTV

13.09.2016

K dátumu 13.9.2016 Univerzita tretieho veku vo Zvolene ponúka posledných 31 miest v týchto študijných odboroch:
Šport: 1
Psychológia: 4
Právo: 4
Záhradníctvo: 3
Tvorivé dielne: 4
Pamiatky UNESCO: 4
AJ začiatočník: 4
AJ pokročilí: 6
Ruský jazyk: 1
Všetky tieto študijné odbory sa určite otvoria už teraz je splnený minimálny počet účastníkov v odbore.

UTV - nové informácie

07.09.2016

Vážení študenti UTV,
prosíme Vás, aby ste si pozorne sledovali novinky na web stránke a tiež našu Facebookovú stránku (www.facebook.com/UTVzvolen). Momentálne finalizujeme obsadenosť jednotlivých študijných skupín a blíži sa koniec prihlasovania. Ponúkame už posledných pár miest. Prihlasovanie bolo predĺžené do 15.9. alebo do zaplnenia skupiny. Tento rok nebudeme mať zahájenie školského roka na UTV, stretneme sa priamo v jednotlivých študijných skupinách. Rozdelenie študijných skupín, čas aj miesto bude kompletne na našej webovej stránke. Rozvrh bude tiež uverejnený na webe TUZVO do 15.9.2015. Prosím, aby ste platbu za UTV zrealizovali do 25.9.2016 - prípadne až po uzavretí jednotlivých študijných skupín - viď tabuľka obsadenosti (ak si nebudete istí, či sa odbor otvorí).

Kurz vysokoškolskej pedagogiky

07.09.2016

S radosťou môžeme oznámiť, že sme otvorili Kurz vysokoškolskej pedagogiky v spolupráci s Technickou univerzitou vo Zvolene. Kurzu sa zúčastňuje 18 účastníkov z radov pedagogických pracovníkov aj doktorandov TUZVO.

Návšteva zo St.Petersburgu

02.08.2016

Na pracovnú návštevu TU vo Zvolene, zavítali naši kolegovia z Ruskej federácia, St.Petersburgu (Saint Petersburg State Forest Technical University, Saint Petersburg State University of Industrial Technologies & Design). 2.8.2016 delegáciu privítala prorektorka D.Kačíková a prezentácie fakulty alebo katedry pripravili pre nich H.Maťová (DF), J.Kováč (FEVT), D.Halaj (LF). O pracovný ale aj voľný program sa postarali pracovníci CĎV, ale aj ich kolegovia M.Gecovič a O.Schwarcbacher.

UTV - predĺženie prihlasovania

01.08.2016

Vážení záujemci o UTV Zvolen. Na základe ešte voľných miest na UTV sme predĺžili prihlasovanie sa záujemcov do 10.septembra 2016, alebo do naplnenia jednotlivých študijných odborov. Veríme, že sa prihlásite čo najskôr.

Fotky z promócii UTV

29.06.2016

Milí študenti a priaznivci UTV, fotky z promócií z 23.6.2016 (je ich viac ako 180) si môžete pozrieť na našej facebookovej stránke - www.facebook.com/UTVzvolen.

Facebook UTV v RTVS

24.05.2016

Vedúci CĎV p.Selecký, sa zúčastnil nakrúcania v relácii Generácia - Slovenská televízia (RTVS). Seniori a Facebook si môžete pozrieť od 21 minúty.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10096/95105

Okresné športové hry

23.05.2016

UTV TU vo Zvolene v spolupráci s okresnou JDS zrealizovali Okresné športové hry JDS na Slovensku.
Všetky ďalšie info a fotky z nej si môžete pozrieť na www.facebook.com/UTVzvolen

Facebook - UTV

30.03.2016

Vazeni studenti UTV, vazeni lektori UTV.
UTV na TU vo Zvolene vytvorila Facebookovy profil a chce pravidelne informovat vsetkych studentov UTV o najnovsich spravach (co sa deje v kuchyni).
Kedze chceme vytvorit nastroj na este lepsiu komunikaciu medzi studentami – lektormi – manazmentom UTV, rozhodli sme sa ze vsetky nove informacie budeme davat na Facebook.
Mili studenti a lektori,
chceme Vas poprosit, aby ste aktivne prispievali na nasu stranku a pomohli vytvorit najlepiu Facebookovu stranku UTV na Slovensku.
Prosime, kto nie je zaregistrovany, aby sa zaregistroval. Nebojte sa posielat fotky, videa, nazory (pochvalne aj kriticke) aj ine info co by zaujalo nas vsetkych.
Verime ze si vytvorime miesto, ktore budeme casto a radi navstevovat.
Kolektiv CDV

Noví študenti UTV v Detve

01.03.2016

Univerzita tretieho veku vo Zvolene v spolupráci s Mestským úradom v Detve umožnilo vzdelávanie pre skupinu 14 seniorov. Vzdelávanie je financované z medzinárodného projektu Erasmus plus, v ktorom sú zapojené štáty Poľsko, Turecko, Česká republika a Portugalsko. Okrem počítačového vzdelávania budú mať možnosť seniori absolvovať aj anglický jazyk, finančnú gramotnosť, cvičenia pamäti a ďalšie. Viac...

Anketa 2015 - Vyhodnotenie

20.01.2016

Vážení frekventanti aktivít CĎV. Každoročne management CĎV pre Vás, ale aj pre nás pripravuje elektronickú anketu, ktorá je uverejnená na webe www.tuzvo.sk/cdv. Minulý rok sme pre Vás pripravili tri otázky: Ktoré zručnosti a vedomosti by mali prevládať pri lektorovi okrem odborných? O aký jazyk by ste okrem anglického mali záujem? O aký odbor na UTV by ste mali záujem? Z výsledkov vyplýva nasledovné: 1.otázka: Profesionálne vystupovanie (21 %), Schopnosť vysvetliť látku (19), Pútavosť (19), Vtipnosť (12), Znalosť IKT (11), Ústretovosť (10), Znalosť jazkov (8). 2.otázka: Taliansky (32), Francúzsky (19), Ruský (18), Nemecký (12), Španielsky (12), Čínsky (8). 3.otázka: Záhradníctvo (28), Včelárstvo (15), Pestovanie ruží (15), Muzeológia (12), Divadlo a hudba (9), Dejiny (8), Údržba okrasných a ovocných drevín (5). Veľmi pekne Vám ďakujeme za vyplnenie ankety.

Veselé Vianoce a Štastný Nový rok 2016

21.12.2015

Veselé Vianoce v kruhu Vašich rodín, do Nového roku 2016 Vám želáme hlavne veľa zdravia, šťastia a rodinnej pohody. Tešíme sa na vzdelávacie aktivity v roku 2016. Centrum ďalšieho vzdelávania.

Strana: [1]  [2]  [3] 

Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Piatok, 21. Októbra 2016.
Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Anketa

Anketa - Aké osobnostné predpoklady by mal mať lektor ďalšieho vzdelávania? (sú v abecednom poradí) Anketa trvá do 31.12.2016.

Celkový počet hlasujúcich: 163