CDV

Centrum ďalšieho vzdelávania (CĎV) ako celouniverzitné pracovisko Technickej univerzity vo Zvolene je zamerané na rozvoj a poskytovanie ďalšieho vzdelávania občanom SR


Aktuality a oznamy

Slávnostné promócie UTV TUZVO

23.06.2017

22. júna 2017 sa konali slávnostné promócie študentov Univerzity tretieho veku na Technickej univerzite vo Zvolene. Promovalo 141 študentov v 17 študijných odboroch. Za posledných 22 rokov promovalo už 1.146 študentov. Aulu na TUZVO zaplnili aj rodinný príslušníci, ktorí prišli povzbudiť svojich manželov, manželky, otcov, mamy alebo starých rodičov. O kultúrny program sa postaral Detský folklórny súbor Hnucútik zo Zvolena. Viac v tlačovej správe tu:

Ochrana seniorov pred podvodníkmi a zlodejmi

16.05.2017

Milí seniori,
naša UTV na TUZVO sa zapojila do projektu Rady vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia populácie, zameraného na ochranu seniorov pred podvodníkmi a zlodejmi a na ochranu seniorov pred ich zneužitím. Od Prezídia Policajného zboru sme dostali propagačné materiály, ktoré by sme vám radi dali do pozornosti. Ich prečítanie vás nebude stáť veľa času, ale veríme, že sa z nich dozviete veľa užitočných rád a informácií.

Prihlasovanie na UTV - spustené!!!

16.05.2017

Vážení záujemcovia o štúdium na UTV Zvolen. Od dnešného dňa: 16.5.2017 sme spustili prihlasovanie na prezenčné štúdium a tiež aj na virtuálne štúdium. Sme veľmi radi, že záujem o štúdium každoročne rastie a náš tím pracovníkov UTV Zvolen sa snaží pripravovať pre vás čo najlepšie podmienky. Tešíme sa na vás v novom akademickom roku 2017/2018. Prihláška na: http://www.tuzvo.sk/cdv/prihlaska/

Ukončenie Virtuálnej UTV vo Zvolene

18.04.2017

Dnes - 18.4.2017 sa uskutočnilo slávnostné ukončenie Virtuálnej Univerzity tretieho veku. Aj týmto spôsobom umožňujeme našim študentom si rozšíriť pole svojich vedomostí. Viac v tlačovej správe tu:

Akreditovaný kurz Programovanie CNC drevoobrábacích strojov

27.02.2017

V marci ponúkame dva moduly akreditovaného kurzu Programovanie CNC drevoobrábacích strojov:

Modul Programovanie pomocou geometrických programovacích jazykov 8. - 11. 3. 2017
Modul Programovanie pomocou CAM softwarov 22. - 25. 3. 2017

Bližšie informácie nájdete TU

Jazykové kurzy pre zamestnancov a študentov

23.02.2017

V letnom semestri 2016/2017 sme otvorili pre našich zamestnancov a študentov nasledovne jazykové kurzy: Anglický jazyk pre mierne pokročilých, Anglický jazyk pre pokročilých, Španielsky jazyk pre začiatočníkov, Španielsky jazyk pre mierne pokročilých.

Otvorenie Virtuálnej univerzity tretieho veku vo Zvolene

31.01.2017

Univerzita tretieho veku vo Zvolene, ako prvá na Slovensku spustila Virtuálnu UTV v spolupráci s Českou zemědelskou univerzitou v Prahe. Sme veľmi radi, že po viac ako 2,5 ročnej práci sa nám podarilo tento produkt úspešne dotiahnúť aj do Zvolena a na Slovensko. Veríme, že sa to bude našim študentom páčiť a zvýši tým ponuku vzdelávania na TU vo Zvolene. Viac fotiek aj video si môžete pozrieť na našom facebooku: www.facebook.com/UTVzvolen

Poďakovanie - Deň TUZVO

24.01.2017

Ďakujeme všetkým študentom UTV, ktorí nám pomáhali pri realizácii podujatia s názvom: Deň TUZVO. Na tomto dni sa prezentovali všetky fakulty a sme veľmi radi, že aj naša Univerzita tretieho veku prostredníctvom študijného odboru Tvorivé dielne. Ďakujeme aj našim seniorom (p.Ološtiak, p.Michalcová, p.Primusová), ktorí pomáhali so samotnou propagáciou UTV. A tiež aj všetkým kolegom z UTV. Fotogalériu aj krátke video si môžete pozrieť na našom Facebooku: www.facebook.com/UTVzvolen

Virtuálna univerzita tretieho veku vo Zvolene

13.12.2016

Virtuálna univerzita tretieho veku - otvorenie prihlasovania.

Vážení záujemcovia o štúdium na Virtuálnej univerzite tretieho veku:
Technická univerzita vo Zvolene v spolupráci s Českou zemědelskou univerzitou v Prahe spúšťajú prvýkrát na Slovensku VU3V.
Všetky informácie si môžete pozrieť na novej web stránke:
http://www.tuzvo.sk/utv/virtualna-u3v/

Prihlášky do 15.1.2017 na danica.klackova@tuzvo.sk
Poplatok za semester: 29 Eur

Všetky ďalšie info na našej web stránke.

Otvorenie UTV v ZH

06.12.2016

Univerzita tretieho veku na TUZVO otvorilo prvý ročník Anglického jazyka v Žiari nad Hronom a TV ŽIAR o tom pripravilo pekné video.

Vzdelávanie seniorov na Rádio Regina

30.11.2016

Utorok 29.11.2016 sa v rámci celoslovenskej relácie - Večerné reflexie (Rádio Regina) - uskutočnil rozhovor s vedúcim CĎV Erikom Seleckým na tému: Seniorské vzdelávanie, vízie, trendy v Európe a na Slovensku. Vysielanie si môžete vypočuť na: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1692/567901

Virtuálna univerzita tretieho veku vo Zvolene

11.11.2016

Univerzita tretieho veku vo Zvolene oznamuje svojim študentom a priaznivcom, že dnešným dňom - 11.11.2016 začala oficiálne spolupracovať s Českou zemědelskou univerzitou v Prahe na zabezpečovaní vzdelávania v Slovenskej republike - Virtuálna univerzita tretieho veku. (viac na: https://e-senior.czu.cz/). UTV TUZVO v mesiaci december 2016 spúšťa propagáciu k tomuto projektu a bude prijímať prvé prihlášky. Priorita tohto vzdelávania je umožniť záujemcom študovať aj v maličkých dedinkách a minimalizovať cestovné náklady a vzdelávať sa kedykoľvek.
Veríme, že aj tento produkt si nájde svojich priaznivcov.

Študenti UTV spravili video z exkurzie

07.11.2016

Študentka UTV Anna Čunderlíková, ktorá navštevuje predmet Pamiatky UNESCO doma a v zahraničí vytvorila video z exkurzie Drevené artikulárne kostoly a z Vlkolínca, na ktorej sa zúčastnila so svojimi spolužiakmi. Zručnosti, ktoré jej napomohli vytvoriť toto krásne video, nadobudla počas štúdia predmetu Spracovanie fotografií a videí.

Kurz španielskeho jazyka otvorený

10.10.2016

Prvý-krát CĎV na TUZVO otvoril kurz Španielskeho jazyka pre študentov a zamestnancov TUZVO. Sme veľmi radi, že lektorka p.Reichwalderová učí na našej škole. Držíme jej palce. Kolektív CĎV.

5.ročník športovej olympiády - Tlačová správa

15.09.2016

Dňa 15. – 17. septembra 2016 sa na pôde Technickej univerzity vo Zvolene uskutočnil V.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tietieho veku.
Centrum ďalšieho vzdelávania v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TU vo Zvolene zorganizovali už piaty ročník športovej olympiády pre študentov nielen zo Slovenska. Tento rok sa ku Slovákom pridalo aj 20 Poliakov (UTV Lubsko), 12 Čechov (Bruntál), 14 Rusov (St.Petersburg, Samara), 13 Litovcov (Druskininkai), 40 Ukrajincov (Lutsk, Kyjev) a 8 Turkov (Ankara). Športovalo viac ako 130 študentov-seniorov.
Prvý deň seniori súťažia v týchto disciplínach: stolný tenis, streľba zo vzduchovky, lukostreľba. Súťaž o najlepšieho olympionika pozostávala z disciplín: kop na bránu, hod na kôš, kolky, streľba, šípky, hod na cieľ.
Druhý deň budú hrať seniori bowling, stolný futbal. Ďalej sa zúčastnia folklórneho programu v Očovej a budú mať možnosť navštíviť zvolenský jarmok.
Posledný deň si pôjdu pozrieť deň otvorených dverí v pivovare v Banskej Bystrici a navštívia obec Sebechleby, kde sa oboznámia s históriou obce a históriou výroby vína.

„Som veľmi rád, že môžeme pokračovať v úspešnom projekte a umožniť seniorom okrem vzdelávania aj športové vyžitie. Je nádherný pocit, keď sa nám podarilo túto myšlienku posunúť aj za hranice Slovenska. Tento rok sa k tradičným návštevníkom zo Slovenska, Čiech, Poľska pridali Litovci, Ukrajinci, Turci a Rusi. Organizačne to bolo náročné vzhľadom k tomu, že seniori z Ukrajiny aj z Ruska nie sú členmi EÚ. Veríme, že z toho podujatia už je tradícia a budeme v spolupráci s Ústavom telesnej výchovy na TUZVO v tomto pokračovať. – Ing. Erik Selecký, PhD. – vedúci Centra ďalšieho vzdelávania Technickej univerzity vo Zvolene.
Všetky fotky z podujatia nájdete na www.facebook.com/UTVzvolen

Strana: [1]  [2] 

Skoč na navigáciu

Dnes

Dnes je Utorok, 27. Júna 2017.
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beata.

Anketa

Anketa - Aké ďalšie predpoklady uprednostňujete pri lektorovi? (sú v abecednom poradí) Anketa trvá do 31.12.2017.

Celkový počet hlasujúcich: 71